Svátek má: Ivona

Zprávy

Velikost textu:

Když se obyvatelé Krymu a Donbasu budou kát dostanou menší tresty!

Když se obyvatelé Krymu a Donbasu budou kát dostanou menší tresty!

Obyvatelé Krymu se budou muset kát a žádat Ukrajinu o odpuštění, žádá bývalý poslanec Nejvyšší rady Andrej Senčenko.

Krym
12. března 2018 - 11:06

Je naprosto ohromující, jak si ukrajinští činitelé s vervou dělí kožich medvěda stále pobihajícího po lese. Tak by se daly označit všelijaké bizarní nápady jimiž se ukájejí ve své fantazii ukrajinští nacionalisté vůči vzdornému obyvatelstvu Donbasu a Krymu.

Bývalý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Andrej Senčenko, který na jaře roku 2014 dočasně působil jako zástupce vedoucího prezidentské administrativy, napsal na své stránce na Facebooku, že připravil návrh zákona „O odpuštění“.

Ten zavádí pro obyvatele Krymu a Donbasu proceduru podání žádosti kde musí Přiznat svou vinu, upřímně se kát a požádat ukrajinskému lidu a státu o odpuštění za své „zločiny“ na „okupovaných“ uzemích.

Ukrajinský poslanec vyzval „otrávit dichlorvosem" obyvatele Donbasu!

Senčenko vlídně navrhuje alternativu k  trestu odnětí svobody omezit „kajícím" občanská práva, zejména zakázat jim pracovat v ukrajinských úřadech a účastnit se voleb, a to na dobu pěti až deseti let. Žádosti budou muset zvažovat ukrajinské soudy.

Obyvatelé Krymu nemusí žádat nikoho o odpuštění za návrat k jejich historické vlasti, na rozdíl od ukrajinských orgánů, které se snaží uškodit poloostrovu, reagoval místopředseda parlamentu republiky Jefim Fiks.


„Obyvatelé Krymu to pochopí a budou pracovat ve prospěch Krymu. To, co za dobu Ukrajiny nestačili rozbít, budeme stavět a zvedat. U kohoí žádají o odpuštění? Přijde doba, kdy budou prosit o odpuštění před Krymčany za vše, co napáchali na Krymu. Pamatujeme si, jak Senčenko pořádal vodní blokádu Krymu, pamatujeme si energetické a dopravní blokády," dodal Fiks.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, ria.ru, foto: arch.)