Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Focus: Ruské lodě nic nenarušily, ale britskému sledování neunikly!

Focus: Ruské lodě nic nenarušily, ale britskému sledování neunikly!

Nedaleko jižního pobřeží Anglie doprovázela fregata britského námořnictva několik ruských válečných lodí směřujících k Severnímu moři.

Britská válečná loď HMS Westminster
11. ledna 2018 - 10:10

Jak zdůraznil Focus, navzdory skutečnosti, že bojové jednotky ruského námořnictva neporušují úmluvu o mezinárodním námořním právu, britská vláda stále považuje překročení kanálu La Manche za akt agrese Moskvy.

Nedaleko jižního pobřeží Anglie, fregata britského námořnictva zachytila několik ruských válečných lodí.  HMS Westminster doprovázel dvě fregaty a dvě pomocná plavidla ruského námořnictva přes Kanál do Severního moře.


Jak nedávno uvedl britský ministr obrany Gavin Williamson: „Nebudeme váhat bránit naše teritoriální vody. Británie nebude nikdy zastrašena, pokud jde o ochranu naší země, lidu a našich národních zájmů."

Severoatlantická aliance tvrdí, že je znepokojena zvýšenou aktivitou ruského námořnictva v severním Atlantiku. V poslední době je počet ruských ponorek v této oblasti stejně velký jako v době studené války. Námořní velení NATO dokonce podezřívá ruské vedení, že se snaží spojit se s podvodním kabelem za účelem špionáže (nebo ho přeříznout). Na druhé straně přítomnost ponorek aliance na severu Atlantiku je považován za „normální jev“.

(kou, prvnizpravy.cz, focus.de, foto: arch.)