Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Cizinci vydírali ženu z Vysočiny, chtěli miliony korun

Cizinci vydírali ženu z Vysočiny, chtěli miliony korun

Policie zadržela  sedmičlennou organizovanou skupinu zvlášť nebezpečných pachatelů, kteří nevybíravým způsobem vydírali ženu z Vysočiny.

Ilustrační foto
11. ledna 2018 - 11:01

To je výsledek mimořádně úspěšné vzájemné spolupráce mezi kriminalisty z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a jejich kolegy kriminalisty z města Traunstein v Horním Bavorsku. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Vysočina.

Na zadržení pachatelů se začátkem prosince aktivně podíleli přímo v Německu krajští kriminalisté. Na dva ze sedmi zadržených německé justiční orgány uvalily vazbu.

V tamních věznicích tak po policejních zákrocích na několika místech v Horním Bavorsku, které proběhly 12. prosince loňského roku, skončili dva muži ve věku 26 a 45 let. Ostatní zadržené osoby jsou v současné době stíhány německou policií na svobodě.

Celí případ začal v září loňského roku, když se žena žijící v Kraji Vysočina stala terčem neznámých vyděračů. Ti na ženě požadovali vyplacení finanční částky v řádech milionů korun.


Vyděrači ženě hrozili, že pokud jim požadované peníze nepředá, fyzicky ublíží nejen jí, ale výhružky směřovaly také k příslušníkům její rodiny.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)